strona główna    
OSP Budzisław Kościelny  OSP Jabłonka  OSP Kleczew  OSP Roztoka  OSP Sławoszewek  OSP Złotków  ZOM-GZOSPRP  
Niedziela 5 Maj 2024 | Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
 
  
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

 
 
Wydarzenia

  • Rok 2012

UWAGA! 

Bieżące informacje na temat działalności naszej OSP w Roztoce od 01 maja 2012r.  podawane są tylko w aktualnościach na pierwszej stronie.

III letni Turniej Zakładów Pracy w piłce nożnej

           1 maja 2012 r . - na "Orliku" w Kleczewie odbyła się, już III edycja letniego Turnieju Zakładów Pracy w Piłce nożnej o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew. W turnieju brało udział siedem zespołów reprezentujących poszczególne zakłady pracy z terenu naszej gminy, takie jak: "KWB-KONIN S.A.", "Samorząd Kleczew", "Ferma Drobiu - Woźniak", przedsiębiorstwo budowlane "DAN-BUD", "Komisariat Policji Kleczew", "ZGMiK Kleczew" oraz "Gminna OSP". Turniej rozegrano systemem - każdy z każdym -. Ponadto wybrano najlepszego strzelca turnieju i najlepszego bramkarza turnieju. Klasyfikacja generalna zmagań przedstawiała się następująco: I miejsce zdobyła drużyna "KWB-KONIN S.A.", na miejscu II uplasował się "Samorząd Kleczew", III miejsce przypadło druhom z "Gminnej OSP". Najlepszym strzelcezostał zawodnik drużyny "KWB-KONIN S.A.", Radosław Maciejewski a najlepszym bramkarzem druh Bogdan Siwiński  z "Gminnej OSP" (na co dzień naczelnik naszej OSP w Roztoce). 

Dh Bogdan Siwiński    
najlepszy bramkarz III turnieju.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

"Gminne OSP" III drużyną Turnieju Zakładów Pracy w piłce nożnej
Kleczew 1 maja 2012 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkanoc - święto kleczewskiej parafii

           Wielkanoc w tym roku przypadła na dzień 08 kwietnia. Oprawa uroczystości kościelnej tego święta nie odbiegała niczym szczególnym od lat poprzednich. Jak co roku były "Warty Honorowe" przy Grobie Pańskim, jak co roku również druhowie z naszej OSP w Roztoce pełnili rolę "Turków Wielkanocnych". Służbę swą rozpoczęliśmy o godzinie pierwszej w nocy z "Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę" a zakończyliśmy mszą św. rezurekcyjną w Niedzielę Wielkanocną. W tym roku trzynastoosobowy oddział tworzyli druhowie: Bogdan Siwiński - (Basza) d-ca oddziału oraz "żołnierze" Sławomir Siwiński, Stanisław Maciejewski, Marek Stepanow, Marek Lewandowski, Janusz i Stefan Kaźmierowscy, Szymon Trzeciak, bracia Karol, Andrzej i Marcin Michalakowie, Jarosław Marciniak oraz Krzysztof Mrówczyński. W tegorocznej adoracji Wielkanocnej uczestniczyliśmy wspólnie ze strażakami z OSP w Sławoszewku, OSP w Kleczewie i OSP w Jabłonce.   

WALNE ZEBRANIE OSP W ROZTOCE

               Dnia 07 stycznia (sobota) 2012 roku o godz. 18.00 w naszej OSP odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP. Prezes dh Stanisław Lewandowski przywitał wszystkich przybyłych gości, (wśród których był przedstawiciel Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie dh Krzysztof Burda) oraz druhny i druhów z naszej OSP. Następnie odczytał On sprawozdanie z działalności jednostki za ubiegły 2011 r. Swe sprawozdania przedstawili również: - finansowe - skarbnik dh Zbigniew Dobrzycki oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - jej przewodniczący dh Zenon Kaźmierowski. W dalszej części obrad przyjęto plan finansowy, jak również plan pracy jednostki na bieżący 2012 r. Zaproszeni gości w swych wystąpieniach pochwalili działania tutejszej OSP w sferze pozyskiwania środków unijnych na szkolenia i doraźną pomoc dla potrzebujących tej pomocy mieszkańców naszej gminy, bowiem jednostka OSP w Roztoce - jako bodajże jedyna w powiecie konińskim (ziemskim) pozyskuje środki unijne na taki cel. Zebranie Walne OSP w Roztoce zakończyło się wspólnym posiłkiem o godz. 21.00.

Prezes dh Stanisław Lewandowski     
przedstawia sprawozdanie z działalności OSP.

Druhny i druhowie z OSP w Roztoce na Walnym   
Zebraniu Sprawozdawczym (07.01.2012 r.). 

 

Rok 2011

STRAŻACKIE LATO 2011

           Nasza jednostka OSP w Roztoce od 2005 roku czynnie uczestniczy w wypoczynku dzieci naszych druhów - i nie tylko zresztą naszej strażackiej młodzieży ... W tym roku nasi milusińscy znów powrócili do wypoczynku nad morzem bo ostatnie dwa lata wypoczywali na Mazurach. W dniach 02.08 - 16.08.2011 r. odbył się w Pobierowie obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla młodych harcerzy, strażaków i dzieci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kleczewie. Przez te dwa tygodnie pobytu nad naszym (wciąż czystym jeszcze Bałtykiem) dzieci miały szansę wypocząć, zażyć kąpieli wodnych i słonecznych oraz wzmocnić się jodowanym powietrzem, przed czekającym ich nieuchronnym dla uczniów -nowym rokiem szkolnym. W tegorocznym obozie uczestniczyli, jako instruktorzy członkowie z naszej OSP w Roztoce, a byli to: naczelnik dh Bogdan Siwiński, sekretarz OSP dh Maria Siwińska i z-ca. naczelnika dh Jarosław Marciniak. 

ZAWODY GMINNE OSP (gr. "A") - "KLECZEW 2011"

           Co roku w naszej gminie odbywają się - Gminne Zawody OSP - jednakże teraźniejsze, które odbyły się 19 czerwca br. były nieco inne. Nasza jednostka od ponad 15 lat wiedzie prym w tych zawodach i dlatego - w myśl powiedzenia "bić mistrza" stosuje się w naszej gminie wszelkie podchody, aby nas wreszcie z tego piedestału zrzucić. W poprzednich latach dociekano, czy aby w naszej drużynie może być strażak z innej gminy? Później rywale twierdzili, że mamy podrasowaną motopompę - więc startowaliśmy na starej bez remontu. W tym roku uznano, że najsprawiedliwiej będzie startować na jednej motopompie - w tym przypadku pożyczonej od druhów z Konina "TOHATSU". Na nic się zdały te wszystkie zabiegi, bo i tak zawody wygraliśmy. 19 czerwca na stadionie miejskim w Kleczewie, do walki o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew oraz miano najlepszej drużyny OSP w sportach pożarniczych gminy Kleczew stanęło 6 drużyn z OSP w Kleczewie, OSP w Sławoszewku, OSP w Jabłonce, OSP w Budzisławiu Kościelnym, OSP w Złotkowie i nasza OSP w Roztoce. Klasyfikacja Generalna zawodów przedstawiała się następująco: I miejsce z czasem łącznym 99,1 s. OSP Roztoka (najlepsza "bojówka" oraz najlepsza sztafeta), II miejsce (108,9 s.) OSP Kleczew, III miejsce (115,4 s.) OSP Jabłonka, IV miejsce (115, 4 s. - gorsza "bojówka") OSP Złotków, V miejsce (120,3 s.) OSP Sławoszewek i miejsce VI z czasem łącznym (123,8 s.) zajęła OSP w Budzisławiu Kościelnym. W roztockiej drużynie wystąpili: Jarosław Marciniak (d-ca drużyny), Marek Lewandowski (przodownik roty I), Dariusz Łukasik (pom. przodownika roty I), Andrzej Michalak (przodownik roty II), Karol Michalak (pom. przodownika roty II), Szymon Trzeciak (łącznik), Krzysztof Mrówczyński (mechanik), Janusz Mrówczyński (rozdzielaczowy) i Michał Garstka (rezerwowy).    

      55-LECIE NASZEJ OSP W ROZTOCE

           Dnia 02 maja 2011 r. odbył się w Roztoce "Gminny Dzień Strażaka" połączony z  "Jubileuszem 55-lecia" naszej jednostki OSP w Roztoce.  Punktualnie o godz.12.00 Dowódca Uroczystości - dh Bogdan Siwiński złożył meldunek Członkowi Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu dh Władysławowi Kolińskiemu o gotowości pododdziałów do przeprowadzenia powyższych uroczystości. Spikerem prowadzącym całą uroczystość była wiceprezes OSP w Roztoce dh Marzena Fedorowicz, a witającym wszystkich przybyłych gości prezes Zarządu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie (również członek naszej OSP w Roztoce) - dh Stanisław Maciejewski. Mszę św. polową w intencji strażaków celebrował proboszcz tutejszej parafii ks. Krzysztof Opioła. Po mszy św. głos zabrał prezes OSP w Roztoce - dh Stanisław Lewandowski, który przedstawił zebranym rys historyczny naszej jednostki. Następnie zostały wręczone medale i wyróżnienia. I tak: Srebrnym Medalem "Za Zasługi Dla Pożarnictwa" odznaczona została nasza OSP w Roztoce, Brązowymi Medalemi "Za Zasługi Dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali druhny i druhowie: Elżbieta Lewandowska, Marzena Fedorowicz, Maria Siwińska i Sławomir Siwiński. Odznaki honorowe "Za Wysługę Lat" otrzymały druhny i druhowie: (55-lecie) Zenon Stachowiak, (10-lecie) Sławomir Siwiński i Janusz Mrówczyński, (5-lecie) Marzena Fedorowicz, Maria Siwińska, Elżbieta Lewandowska, Ewa Maciejewska, Wiesława Iwińska, Jolanta Adamczyk i Szymon Trzeciak. Ponadto prezes dh Stanisław Lewandowski wręczył sponsorom, prezesom sąsiednich jednostek OSP oraz osobom sympatyzującym z naszą OSP w Roztoce pamiątkowe statuetki. Następnie głos zabrali goście życząc Jubilatce - OSP w Roztoce, jak również wszystkim strażakom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego. Po wystąpieniach zaproszonych gości Spiker - dh Marzena Fedorowicz poprosiła "DU" o odprowadzenie Pocztów Sztandarowych i rozwiązanie szyków, natomiast prezes - dh Stanisław Lewandowski zaprosił wszystkich zebranych na wspólny obiad do naszej remizy i zakomunikował, że o godz. 20.00 rozpocznie się "Strażacki Bal" zorganizowany z okazji dzisiejszego Jubileuszu naszej jednostki.      

X ZJAZD ODDZIAŁU MIEJSKO-Gm. ZOSP RP w KLECZEWIE

           Własnie minęła IX kadencja Zarządu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie. Dnia 28 kwietnia 2011 r. odbył się kolejny X Zjazd Zarządu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie. Zarząd gminny ZOSP RP w Kleczewie obejmuje swą juryzdykcją 6 jednostek OSP, z czego 2 - OSP w Kleczewie i OSP w Budzisławiu Kościelnym należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Gospodarzem Zjazdu tym razem była jednostka OSP w Jabłonce. Nowowybrany zarząd gminny OSP liczył 14 osób (po dwóch przedstawicieli z poszczególnych OSP plus dwie osoby dokooptowane), zaś 5 osobowa Gminna Komisja Rewizyjna OSP została wybrana z pozostałych delegatów na zjazd. Nasza OSP w Roztoce wybrała spośród siebie  4 delegatów na zjazd gminny - byli to druhny i druhów Maria Siwińska, Marzena Fedorowicz, Bogdan Siwiński i Stanisław Lewandowski. Na zjazd gminny wybrano również 2 przedstawicieli do pracy w zarządzie gminnym, i byli to druhowie Stanisław Maciejewski i Bogdan Siwiński. Ostatecznie po wyborach na zjeździe druhowie z naszej OSP w Roztoce sprawują następujące funkcje w zarządzie gminnym ZOSP i Gminnej K.R. OSP - dh Stanisław Maciejewski - został prezesem Zarządu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie, dh Bogdan Siwiński został kronikarzem Zarządu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie, zaś druhna Maria Siwińska została wiceprzewodniczącą Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Kleczewie. 

Wielkanoc w kleczewskiej parafii

           W tym roku stosunkowo późną Wielkanoc obchodziliśmy dopiero 24 kwietnia. Uroczystość nie odbiegała niczym szczególnym od lat poprzednich. Jak co roku stworzony został harmonogram "Wart Honorowych" przy Grobie Pańskim, jak co roku również druhowie z naszej OSP w Roztoce pełnili rolę "Turków Wielkanocnych" w reaktywowanej przez siebie w 2005 roku grupie historycznej. W tym roku dwónastoosobowy oddział tworzyli druhowie: Bogdan Siwiński - (Basza) d-ca oddziału oraz "żołnierze" Sławomir Siwiński, Stanisław Maciejewski, Marek Stepanow, Marek Lewandowski, Janusz i Stefan Kaźmierowscy, Szymon Trzeciak, Andrzej i Marcin Michalakowie, Jarosław Marciniak oraz Krzysztof Mrówczyński. Honorowe warty adoracyjne, które trwały od Wiekiego Piątku aż do niedzielnej mszy rezurekcyjnej zaciągaliśmy wspólnie ze strażakami z OSP w Sławoszewku, OSP w Kleczewie i OSP w Jabłonce.   

Nowy rok/nowe władze!

           07 stycznia 2011 roku o godz. 18.00 w naszej OSP odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze OSP. W wyborach jawnych wybrano 9-cio osobowy XIII Zarząd OSP w Roztoce, w skład którego weszły druhny i druhowie: Stanisław Lewandowski - prezes, Bogdan Siwiński I wiceprezes - naczelnik, Marzena Fedorowicz - II wiceprezes, Jarosław Marciniak - z-ca naczelnika, Zbigniew Dobrzycki - skarbnik, Maria Siwińska - sekretarz, Sławomir Siwiński - kronikarz, Artur Wojdyński - gospodarz i Eugeniusz Kaczmarek - członek zarządu. Na tym samym zebraniu wybrano również 5-cio osobową XV Komisję Rewizyjną OSP, w skład której weszły druhny i druhowie: Zenon Kaźmierowski - Przewodniczący KR, Elżbieta Lewandowska - Wiceprzewodnicząca KR, Katarzyna Michalak - Sekretarz KR i członkowie KR Andrzej Michalak oraz Marcin Michalak. Ponadto wybrano również 4 delegatów na Zjazd Gminny ZOSP RP w Kleczewie i 2 przedstawicieli do pracy w Zarządzie Miejsko-Gm. ZOSP RP w Kleczewie. Delegatami zostali: dh Stanisław Lewandowski, dh Bogdan Siwiński, dh Maria Siwińska i dh Marzena Fedorowicz, zaś na przedstawicieli do pracy w zarządzie gminnym OSP wybrano druhów Bogdana Siwińskiego i Stanisława Maciejewskiego. 

    Dh Maria Siwińska (nowo wybrana sekretarz OSP w Roztoce)    
przedstawia Plan Działania OSP na 2011 r.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Rok 2010

Razem w OSP i razem na ślubnym kobiercu 

           02 października 2010 roku o godz. 17.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja w Kleczewie odbyła się niezwykła uroczystość zaślubin. Mianowicie, w związek małżeński wstąpili członkowie naszej OSP - druhna Kamila Michalak i druh Michał Garstka. Oprócz rodziny i znajomych zaproszenie na ślub  otrzymali członkowie "Kompanii Reprezentacyjnej naszej OSP" oraz dodatkowo zaproszona   została  również delegacja, w skład której tworzyli:  naczelnik OSP w Roztoce dh Bogdan Siwiński oraz druhowie Artur Wojdyński i Szymon Trzeciak. Domem weselnym był oczywiście nasz "Dom Strażaka w Roztoce", gdzie do białego rana bawiło się ponad 120 gości. 

Od lewej naczelnik dh Bogdan Siwiński, dh Kamila Michalak- Garstka, dh Artur Wojdyński, dh Michał Garstka i dh Szymon Trzeciak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szpaler Kompanii Reprezentacyjnej OSP w Roztoce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nieudany występ w Wągrowcu
IV Wojewódzkie Zawody OSP

         IV Wojewódzkie Zawody OSP, które odbyły się 11 września br. w Wągrowcu, były dla naszej drużyny swoistym sprawdzianem. Albowiem przez ostatnie piętnaście lat przyzwyczailiśmy się już do ciągłych sukcesów naszej drużyny -  począłwszy od zawodów gminnych przez powiatowe, aż do zawodów wojewódzkich włącznie drużyna praktycznie nie schodziła z "pudła". Jednakże tym razem prawda okazała się zupełnie inna. Zapomnieliśmy bowiem, że przez te ostatnie piętnaście lat drużyna występuje praktycznie w niezmienionym składzie. Chociaż - nie ma co dopatrywać się drobnych przyczyn nieudanego występu. W końcu czas ogólny 97,86 sek. (oczywiście bez tych 10 pkt. karnych, które niefortunnie "załapaliśmy") nie był czasem najgorszym. Dawał nam w tym momencie  VII miejsce w tak doborowej stawce 33 najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego - to nie tak źle. Potrząc jednak globalnie na zwycięzców (od I do III miejsca), którzy osiągali czasy: 90.04 sek. OSP Dobrów, 91.53 sek. OSP Zagórów czy 92.12 sek., który uzyskała trzecia drużyna z OSP Głuchów to należy stwierdzić jednoznacznie, że wyniki tych drużyn dają nam realny pogląd - jak wiele dziś już odstępujemy od ścisłej czołówki. W efekcie końcowym (doliczając oczywiście te nieszczęsne punkty karne) nasza drużyna zakończyła te zawody na siedemnastym miejscu. Nie jest to jednak powód do całkowitego załamania, wręcz przeciwnie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a my od zaraz zabieramy się do konkretnych przygotowań, aby w przyszłości nadal cieszyć się z sukcesów naszej drużyny sportowo-pożarniczej. 

Od Lewej: Karol Michalak, Jarosław Marciniak, 
 Szymon Trzeciak, Darek Łukasik, Andrzej Michalak 
 d-ca. drużyny Bogdan Siwiński, Janusz i Krzysztof
Mrówczyńscy oraz Marek Lewandowski.

Nasza druzyna z OSP w Roztoce na
  IV Wojewódzkich Zawodach OSP w Wągrowcu.

 

 

 

 

 

       

 
 
Zakończenie Unijnych Projektów

         Podsumowanie zapoczątkowanych jeszcze w marcu projektów unijnych odbyło się 31 lipca br. w naszej sali OSP w Roztoce. Realizowane przez nas projekty z - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII "Promocja integracji społecznej" - Działanie 7.3 "Inicjatywy na rzecz aktywnej integracji". Projekty finansowane były przez Unię Europejską i miały na celu zmniejszenie różnic gospodarczych i społecznych pomiędzy obywatelami Unii Europejskiej.W okresie od 01 marca do 30 lipca na terenie gminy Kleczew nasza jednostka OSP (jako jedyna w gminie) zrealizowała 4 projekty zatytuowane: 1 "Skutecznie i kompleksowo", 2 "Skutecznie i kompleksowo II edycja", 3 "Integracja poprzez aktywizację" i 4 "Integracja poprzez komputer i integracja poprzez ratowanie życia". Beneficjentem (projektodawcą) tychże projektów była nasza OSP w Roztoce, zaś odbiorcami bezpośrednimi działań projektowych osoby z sołectw, na których nasza jednostka prowadzi swą działalność. Warto w tym miejscu podkreślić, że nasza jednostka realizując działania podjęte w projektach wykonuje jednocześnie swoje zadania statutowe, w szczególności ujęte w Rozdziale II paragraf 5 pkt.3 ("Celami i zadaniami OSP są m.inn.: informowanie ludności o zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi (...)". Zanim - w ogóle powstały projekty - przygotowanie wniosków wysłanych na konkurs PO KL/7.3/1/09 do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu poprzedzone były analizą społeczno-gospodarzczą gminy Kleczew umożliwiającą zdiagnozowanie istniejących problemów, które poprzez działania w projektach można byłoby rozwiązać. Społeczność lokalna brała udział w diagnozowaniu problemów i formułowaniu założeń projektów, najbardziej istotnych z ich punktu widzenia. Dlatego też, opracowano taki system pomocy w projektach "Skutecznie i kompleksowo I i II edycja", aby projekty te były skuteczne i nie zostały skierowane do odbiorcy masowego, gdyż zbyt wielu osobom nie bylibyśmy w stanie pomóc. Projekty zakładały pomoc dla mniejszej liczby osób, ale za to skutecznie i kompleksowo. Cele projektów pt: "Skutecznie i kompleksowo I i II edycja" to: poprawa kwalifikacji zawodowych mieszkańców obszarów wiejskich (zwłaszcza kobiet). Zwiększenie efektywności integracji oraz wzrost poczucia przynależności do społeczeństwa informacyjnego.W osiągnięciu wspomnianych celów służył cykl szkoleń z zakresu znajomości komputera i urządzeń biurowych (2x104h) oraz zorganizowane spotkania z psychologiem (2x50h) i prawnikiem (2x30h) a także sfinansowane wizyty u fryzjera tych osób i indywidualne wsparcie materialne. W tych dwóch zrealizowanych projektach w sumie wzięło udział 20 osób, w tym 14 kobiet i 6 mężczyzn. Budżet w każdej edycji tych projektów wynosił ogółem 43 855,40 zł (koszt na jednego uczestnika: 4 385,54 zł). Natomiast celami pozostałych dwóch projektów (Integracja poprzez aktywizację oraz Integracja poprzez komputer i ratowanie życia)  była poprawa sytuacji życiowej mieszkańców terenów wiejskich, poprawa mobilności a jednocześnie wzrost kwalifikacji zawodowych tych osób zwłaszcza kobiet. Cele główne w tych projektach osiągnięto poprzez organizację szkoleń z zakresu znajomości komputera oraz szkoleń w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pojedynczy z tych projektów skierowany był do 16 kobiet i 9 mężczyzn, w sumie 2 x po 25 osób. Budżet poj. projektu to kwota 49 995,00 zł (1 999,80 zł na osobe). Reasumując, we wszystkich 4 projektach wzięło udział 70 osób, które otrzymały w/w wsparcie oraz dodatkowo na koniec Certyfikaty (zaświadczenia) ukończonych przezeń kursów. Ponadto na potrzeby prowadzenia projektów zakupiono gro sprzętu przydatnego w codziennych działaniach jednostki, który to sprzęt po realizacji projektów automatycznie staje sie własnością naszej OSP w Roztoce. 

Dh Marzena Fedorowicz (jedna z współaut-    
rka  projektów) podczas końcowej prezentacji.

Dh Maria Siwińska (współautorka projektów)    
podczas Gali zakończenia szkoleń.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naczelnik dh Bogdan Siwiński (koordynator oraz główny   
pomysładawca projektów) podczas rozdania Certyfikatów.

Certyfikat ukończenia szkoleń.

 

 

 

 

 

 

           

 
 
"Strażacki Piknik zamiast zawodów"

        26 czrwca 2010 r. W tym roku zamiast zawodów gminnych  OSP (które notabene są o przysłowiową pietruszkę) postanowiono zorganizować "Piknik Strażacki", który się odbył nad jeziorem "Budzisławskim" w Trębach Starych. W pikniku brały udział dziesięcioosobowe zespoły - przedstawiciele sześciu poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy Kleczew. Program sportowy przewidywał m. inn. "bojówkę" na plaży (bez reguł), rzut w tył piłką lekarską, skok w dal z miejsca i "plażowo-ręcznikową" piłkę siatkową. Ponadto w programie był również pokaz w ratownictwie wodnym miejscowej jednostki OSP w Budzisławiu Kościelnym. Drużynę sportową z naszej OSP w Roztoce tworzyli druhowie: Stanisław Maciejewski, Stanisław Lewandowski, Bogdan Siwiński, Janusz Mrówczyński, Jarosław Marciniak i Waldemar Budkowski. Po zakończeniu wszystkich wymienionych konkurencji sportowych - obecny na pikniku Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Kleczew p. Maciej Trzewiczyński rozdał "zwycięzcom" symboliczne nagrody i życzył wszystkim strażakom jak najmniej alarmowych wyjazdów, a jak najwięcej tego rodzaju spotkań. Następnie ratownicy z OSP w Budzisławiu Kościelnym zaprezentowali swój kunszt ratownictwa wodnego w akcji pod kryptonimem (tonący). Cała akcja ratowania "tonącego" - począłwszy od podjęcia go z wody na łódź, aż do pierwwszej pomocy na plaży trwała zaledwie kilkanaście sekund. Wyglądało to tak realistycznie, że można by pomyśleć, iż rzeczywiście człowiek tonął. Po tym wspaniałym pokazie prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP RP w Kleczewie dh Stanisław Maciejewski podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił pod namiot na drugą (nieoficjalna) część pikniku.

Ratownicy z OSP w Budzisławiu Kościelnym    
podejmują z wody "tonącego".

 Transport poszkodowanego na plaże celem   
udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhowie Janusz Mrówczyński, Stanisław   
Lewandowski i Stanisław Maciejewski
opracowują plan taktyczny meczu.

Druhowie Janusz Mrówczyński i Stanisław   
Maciejewski w meczu ręcznikowej piłki siatk. 
grają z dwuosobową ekipą ze Sławoszewka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Gminy "Dzień Strażaka"

        Święty Florian - to zacny żołnierz rzymskich "Legionów", to również dawna postać prostego człowieka, a za razem oblicze niesłychanej męskości. I tą właśnie postać cała brać strażacka wzięła sobie za symbol i wzór do naśladowania. Tegoroczne obchody "Dnia Strażaka" w gminie Kleczew zbiegły się z 55-tą rocznicą powstania jednostki OSP w Sławoszewku. W związku z tym uroczystości odbyły się dnia 04. maja br. w Sławoszewku. Polową Mszę św. w intencji wszystkich strażaków odprawił proboszcz kleczewskiej parafii ks. Krzysztof Opioła. Po Mszy św. dowódca uroczystości dh Marek Łuczak (OSP Sławoszewek) złożył meldunek prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie dh Władysławowi Kolińskiemu o gotowości pododdziałów OSP do uroczystości obchodów "Dnia Strażaka i 55-lecia OSP Sławoszewek". Na połączone uroczystości do Sławoszewka, oprócz oficjeli z gminy Kleczew i powiatu konińskiego zaproszono również po dziesięciu przedstawicieli poszczególnych jednostek OSP. Naszą - roztocką OSP reprezentował Poczet Sztandarowy, którego skład tworzyli: dh Bogumił Marciniak (chorąży pocztu) oraz druhny Marzena Fedorowicz i Elżbieta Lewandowska. Ponadto prezes OSP w Roztoce dh Stanisław Lewandowski, naczelnik dh Bogdan Siwiński, druhny Maria Siwińska i Katarzyna Michalak oraz druhowie Zenon Kaźmierowski, Jan Goiński, Jan Dopierała, Zdzisław Młodożeniec i Stanisław Maciejewski. Uroczystości w Sławoszewku były znakomitą okazją do uhonorowania wyróżniających się strażaków z tamtejszej jednostki OSP. Otrzymali Oni m.inn. medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa", odznaki "Wzorowy Strażak" oraz odznaki honorowe "Za wysługę lat". Po raz pierwszy - na wniosek burmistrza Miasta i Gminy Kleczew dh Mareka Wesołowskiego zarządy poszczególnych jednostek OSP z naszego terenu miały wytypować najbardziej wyróżniających się strażaków w br. Tytuły "Wyróżniający się strażak w jednostce OSP" otrzymali druhowie: Marek Łuczak (OSP Sławoszewek), Józef Niedźwiedziński (OSP Złotków), Piotr Rybarczyk (OSP Kleczew), Zoroaster Kubicki (OSP Jabłonka), Krzysztof Burda (OSP Budzisław Kościelny) oraz członkowie drużyny sportowo-pożarniczej z naszej OSP w Roztoce druhowie: Bogdan i Sławomir Siwińscy, Andrzej, Marcin i Karol Michalakowie, Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Szymon Trzeciak, Jarosław Marciniak, Marek Lewandowski, Jarosław Młodożeniec, Dariusz Łukasik, Artur Wojdyński i Marcin Mikuła. 

Poczet Sztandarowy z naszej OSP w Roztoce.

Dh Kasia Michalak na uroczyst. w Sławoszewku

 

 

 

 

 

 

      

 

I Mistrzostwa Strażaków Gminy Kleczew w piłce nożnej

         01 maja br. na "Orliku" w Kleczewie zorganizowane zostały I Mistrzostwa Strażaków Gminy Kleczew w piłce nożnej. Druhowie z naszej OSP w Roztoce w ramach dodatkowego szkolenia sportowego stworzyli amatorską drużynę piłkarską w składzie: Bogdan Siwiński, Karol i Andrzej Michalakowie, Artur i Paweł Wojdyńscy, Karol Kozakiewicz, Stefan i Janusz Kaźmierowscy, Radosław Rozpędowski, Dariusz Łukasik, Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Jakub Tomaszewski i Michał Garstka. W tym turnieju brało udział siedem zespołów strażackich (6 z naszej gminy Kleczew i 1 zespół z PSP w Koninie). Eliminacje turnieju odbywały sie w dwóch grupach. Nasza drużyna występowała w II grupie razem z zespołami OSP Kleczew, OSP Sławoszewek i OSP Złotków. W efekcie po jednym zwycięstwie, jednym remisie i jednej przegranej zajęliśmy II miejsce w grupie. Zaś w "małym" finale grając o trzecie miejsce z drużyną OSP w Jabłonce pechowo przegraliśmy (2-1). Na początek naszej piłkarskiej kariery, w tak mocno obsadzonym turnieju - IV miejsce uważamy za nasza spory sukces.

Wielkanoc w kleczewskiej parafii

         Wielkanocne święta przypadły w tym roku w dniach 04 - 05 kwietnia. W "Wielki Piątek" po wieczornej Mszy św. i od momentu złożenia Pana Jezusa w grobie tradycyjnie rozpoczęło się czuwanie. "Warty Honorowe" przy chrystusowej mogile zaciągnęli harcerze, ministranci, strażacy - i "Turcy". Kleczewski oddział "Turków Wielkanocnych" (jako grupa historyczna) powstał jeszcze w czasach przedwojennych. Ta przechodząca z ojca na syna tradycja kultywowana jest w Kleczewie po dzień dzisiejszy. Z jedną tylko różnicą, że kiedyś oddział składał się z cywilnych parafian, a od 2005 roku - (po całkowitej reformie) pieczę nad tą formacją przejęła nasza jednostka OSP w Roztoce. I tak, dzisiejszy trzynastoosobowy oddział "Turków" tworzą druhowie: Bogdan Siwiński (Basza - dowódca oddziału) oraz "żołnierze" Sławomir Siwiński, Jarosław Marciniak, Szymon Trzeciak, Marek Lewandowski, Marek Stepanow, bracia Andrzej, Karol i Marcin Michalakowie, Stanisław Maciejewski, Janusz i Stefan Kaźmierowscy a także Krzysztof Mrówczyński.Oddział prezentuje swe walory historyczno-religijne przy okazji świąt "Wielkanocnych" i "Bożego Ciała". 

OSP Roztoka - a środki Unijne

         W okresie od 01 marca do 30 lipca br. OSP Roztoka zrealizowała 4 projekty z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII. - Promocja integracji społecznej. Działanie 7.3. - Inicjatywy na rzecz aktywnej integracji. Projekty współfinansowane przez Unię Europejską zatytułowane były kolejno: - "Integracja poprzez aktywizację", Integracja poprzez komputer - integracja poprzez ratowanie życia", "Skutecznie i kompleksowo" oraz "Skuyecznie i kompleksowo II edycja". Celem nadrzędnym tych projrktów była pomoc merytoryczna i wsparcie materialne ogółem dla 70 osób  zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu sołectw gminy Kleczew, na których swą działalność prowadzi OSP w Roztoce. Inicjatorami i realizatorami pomysłu pozyskania środków Unijnych na powyższy cel byli: naczelnik OSP Roztoka dh Bogdan Siwiński (koordynator projektów) oraz druhny Maria Siwińska i Marzena Fedorowicz. Warto podkreślić również, że OSP Roztoka poprzez realizację działań ujętych w tych projektach wykonuje swoje zadania statutowe, w szczególności ujęte w Rozdziale II § 5 pkt. 7 (" Celami i zadaniami OSP są: wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych (...)".

Walne zebranie sprawozdawcze

         09 stycznia 2010 roku w Roztoce odbyło się  Walne zebranie naszej OSP. Prezes dh Stanisław Lewandowski po przywitaniu wszystkich strażaków oraz zaproszonych gości przedstawił kandydaturę druha Stanisława Maciejewskiego na przewodniczącego zebrania. Po przegłosowaniu kandydatury przewodniczący zebrania dh Stanisław Maciejewski przystąpił do pracy. Na wstępie odczytał Porządek Zebrania i w myśl pierwszego punktu nakazał prezesowi naszej OSP w Roztoce dh Stanisławowi Lewandowskiemu odczytać (pisemne) sprawozdanie za miniony rok. Następnie wiceprezes druhna Marzena Fedorowicz przedstawiła roczną pracę naszej OSP w wersji multimedialnej. Ponadto w części oficjalnej zebrania kolejni druhowie przedstawili sprawozdania: finansowe - skarbnik dh Grzegorz Adamczyk, Komisji Rewizyjnej - przewodniczący dh Zenon Kaźmierowski zaś Plan Działania i Finansowy na 2010 rok przedstawił naczelnik dh Bogdan Siwiński. Po dyskusji nad w/w sprawozdaniami Walne Zebranie udzieliło absolutorium zarządowi OSP w Roztoce za miniony rok sprawozdawczy. Dalej, Porządek Zebrania przewidywał wręczenie odznak za wysługę lat. Odznaki te o rozpiętości stażu w naszej OSP od 5 do 50 lat otrzymało 20 druhów. Prezes dh Stanisław Lewandowski wręczył również cztery legitymacje członkowskie nowowstępujących druhom (Karolinie Michalak, Jolancie Marciniak oraz Stefanowi i Januszowi Kaźmierowskim). Następnie w pkt. 16 Porządku Zebrania było zawarte wręczenie upominków od burmistrza Gminy i Miasta Kleczew dla drużyny sportowo-pożarniczej z OSP w Roztoce, która w 2009 roku w Golinie po raz szósty zdobyła mistrzostwo powiatu konińskiego w sportach pożarniczych. Wyróżnieni druhowie to: Bogdan Siwiński (d-ca drużyny), Sławomir Siwiński, bracia Andrzej, Karol i Marcin Michalakowie, bracia Krzysztof i Janusz Mrówczyńscy, Marcin Mikuła, Jarosław Młodożeniec, Jarosław Marciniak, Szymon Trzeciak, Artur Wojdyński, Dariusz Łukasik i Marek Lewandowski. Całe zebranie dokumentowane dodatkowo było przez lokalną TV Wirtualny Konin.

Walne zebranie sprawozdawcze 09.01.2010 r.

Prezes dh St. Lewandowski udziela wywiadu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezes Gm.OSP  St.Maciejewski wręcza upominki.

Mistrzowie powiatu konińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Ostatnia posługa

        31 stycznia 2010 roku odszedł na wieczny spoczynek w wieku 71 lat nasz druh ś.p. Hieronim Sadziński (ur.20.08.1939 r.). Druh Hieronim był jednym z pierwszych członków naszej OSP w Roztoce. Za życia zasłużył się jako wielki społecznik i  długololetni działacz na rzecz rozwoju roztockiej OSP. Dziś, w ostatniej drodze ku wieczności towarzyszą Mu oprócz najbliższej rodziny wszyscy  członkowie macierzystej jednostki OSP, czyli druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce. Pogrzeb odbył się 02. lutego 2010 roku w kościele parafialnym pod wezw. św. Andrzeja w Kleczewie, zaś zwłoki śp. druha H. Sadzińskiego pochowane zostały na cmentarzu w Kleczewie. - "Spoczywaj w pokoju" -

 

Warta honorowa przy trumnie w kościele    
parafialnym  w Kleczewie.

Ostatnie honory zmarłemu druhowi oddaje   
Poczet Sztandarowy  z OSP w Roztoce.

 

 

 

 

 

 

 

 

     OSP w kolejnej żałobie

        Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu żegnaliśmy na zawsze naszego druha  ś.p. Hieronima Sadzińskiego, który zmarł (31 stycznia 2010 roku) a już dziś nasza OSP musi żegnać się z następnym. Albowiem dnia 10 lutego 2010 r. zmarł w wieku 78 lat śp. druh Zenon Wcisłek. Druh Zenon Wcisłek wstąpił do naszej OSP w Roztoce w 1956 r. - tj. w momencie jej powstania. W latach 1972 - 80 pełnił On funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, zaś w latach 1980 - 1992 był jej członkiem. Za życia dał się poznać jako jeden z wiekszych społeczników działających na rzecz swojej OSP - czyli OSP w Roztoce. Druh Zenon Wcisłek nie zaprzestał swej działalności nawet po przejściu na emeryturę, gdyż nadal slużył jednostce straży w Roztoce występując z powodzeniem w drużynie "Old-Boy OSP". Jednakże w 2006 roku dh Zenon - cieszocy się na codzień dobrą kondycją zaczął podupadać na zdrowiu. Efektem postępującej choroby był nagły zgon druha Zenona Wcisłka dnia 10 lutego br. W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się dnia 13 lutego (sobota) 2010 r. udział brali oprócz najbliższych również druhny i druhowie z naszej OSP w Roztoce.

Warta honorowa przy trumnie w kościele    
parafialnym  w Kleczewie.

Ostatnie honory zmarłemu druhowi oddają   
druhny i druhowie z OSP w Roztoce.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wielkanocna liturgia 2010"

         02-04 kwietnia 2010 roku. W parafii Kleczew, do której należy również nasza OSP w Roztoce od wielu, wielu lat praktykuje się tradycję "Wielkanocnych Wart Honorowych" przy Grobie Pańskim. Tą swoistą służbę wykonują cztery jednostki OSP wchodzące w skład kleczewskiej parafii, tj; OSP Kleczew, Jabłonka, Sławoszewek i oczywiście Roztoka. Z tą jednak różnicą, że nasi druhowie od 2005 r. tworzą grupę historyczną "Kleczewskich Turków Wielkanocnych". Oddział ten (złożony wyłącznie z roztockich strażaków) kultywuje pradawną kleczewską tradycję asysty "Turków" przy Grobie Chrystusa. Tegoroczna  służba naszych druhów ("Turków") rozpoczęła się w nocy z "Wielkiego Piątku" na "Wielką Sobotę" od godz. 1.00 do 4.00 i trwała wg. grafiku, aż do rezurekcyjnej Mszy św. w niedzielę rano. Taki rodzaj obrządków Wielkanocnych w kleczewskiej parafii datuje się na drugą połowę XIX w. Kleczew jest jednym z bardzo niewielu miast w Polsce, gdzie kultywowana  jest podobna tradycja. Na czas trzydniowej adoracji opracowany został specjalny regulamin "Wart", gdzie podczas służby przy Grobie Pańskim "żołnierze tureccy" wykonują specjalne postawy. Natomiast podczas Mszy św. (rezurekcyjnej) wykonują jeszcze inne. Mianowicie, w momencie ogłoszenia przez celebransa Mszy św. wieści o zmartwychwstaniu Pana Jezusa pada na twarz cały oddział "Turków". O tyle jest to ciekawa i nietypowa inscenizacja, że od trzech lat wzbudza żywe zainteresowanie naszych środków masowego przekazu, czyli prasy, radia i TV, które na bieżąco rejestrują te wydarzenia. W tym roku również nie było inaczej. O kleczewskiej tradycji (oczywiście również za sprawą druhów z naszej OSP w Roztoce) mogliśmy przeczytać na łamach prasy, usłyszeć w radio i zobaczyć ją na własne oczy w regionalnej TV. 

  • Rok 2009

"Wigilia" strażaków z Gminy i Miasta Kleczew 

         15 grudnia 2009 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce odbyła się  "Gminna Wigilia" dla strażaków. To już kolejny raz strażacka brać spotyka się przedświątecznie przy wigilijnym stole. Tym razem gościny strażakom z całej gminy Kleczew udzieliła nasza jednostka OSP w Roztoce. Przy wigilijnym stole w świątecznej atmosferze oprócz strażaków zasiedli również włodarze naszej gminy oraz zaproszeni goście. Dodatkowej świetności i specjalnego nastroju tej uroczystej chwili nadali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławoszewku, którzy przedstawili "Jasełka". Następnie po "przełamaniu" się opłatkiem prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP RP w Kleczewie dh Stanisław Maciejewski złożył wszystkim życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na nadchodzący 2010 rok. 

Przedstawienie "Jasełek" przez uczniów ze   
Szkoły Podstawowej w Sławoszewku.

Życzenia świąteczne od  prezesa   Zarządu    
Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kronikarze OSP w Roztoce - Marietta i Bogdan Siwińscy
na Konferencji Naukowej w Sejmie Rzeczpospolitej Polski

         5 października 2009 roku odbyła się konferencja naukowa pt. "Strażacy we wrześniu 1939 roku". Na powyższą konferencję zostali zaproszeni przez Zarząd Główny Związku OSP RP w Warszawie nasi kronikarze Marietta i Bogdan Siwińscy. Druhowie z  Roztoki na konferencji  zapoznawali zwiedzających Sejm z historią OSP w Roztoce i działaniem Zarządu Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP RP w Kleczewie (kronikę tą pisze dh Bogdan Siwiński). Ponadto dh Bogdan referował temat " Kroniki OSP jako źródło historyczne wojny obronnej 1939 roku". Większe rozwinięcie tematu  - na tej stronie w dziale  "Kroniki OSP" ........

XI Wojewódzki Konkurs Kronik OSP w Rakoniewicach oraz
XVI Ogólnopolski Konkurs Kronik OSP w Suwałkach
 

         Nasi kronikarze druhowie Bogdan, Sławomir i Marietta Siwińscy byli laureatami wspomnianych wyżej konkursów, które odbyły się w dniach 12. września br. XI wojewódzki w Rakoniewicach i w dniach 18-20 września 2009 roku. XVI ogólnopolski w Suwałkach. Bliższych oraz szczegółowych informacji na temat przebiegu tych konkursów udzieliliśmy na tej stronie w dziale - "Kroniki OSP" ........ 

VI Powiatowe (eliminacyjne) Zawody OSP

"GOLINA 2009"

         05 września 2009 roku o godz. 10.00 odbyły się  VI Powiatowe (eliminacyjne) Zawody OSP dla powiatu konińskiego w gr. "A" i "C". Gospodarzem tej edycji zawodów była Gmina i Miasto Golina. Golina była również gospodarzem IV zawodów powiatowych w 2005 roku, gdzie nasz drużyna zajęła I miejsce. Przebieg obecnych zawodów dowodzi jednoznacznie, że historia lubi się powtarzać. Mianowicie, dziś na stadion do Goliny zjechało 21 drużyn OSP (16 z gr. "A" i 5 z gr. "C") reprezentujących poszczególne gminy naszego powiatu aby walczyć o prymat pierszeństwa w powiecie. Gminę Kleczew reprezentowały drużyny z OSP Kleczew oraz nasza drużyna z Roztoki w składzie: Bogdan Siwiński (d-ca drużyny) oraz bracia Karol i Andrzej Michalakowie, Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Dariusz Łukasik, Szymon Trzeciak, Jarosław Młodożeniec i Jarosław Marciniak. Faworytów tych zmagań było wielu. Wiadomo, każdy chciał tu wygrać. Lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach, czyli "bojówkę" oraz sztafetę pożarniczą 7 x 50 m. z przeszkodami.Klasyfikacja generalna zawodów w poszczególnych konkurencjach przedstawiała się następująco: "bojówka" -  I miejsce z rewelacyjnym czasem 36.28 s. zajęła nasza OSP w Roztoce (gm. Kleczew), II miejsce z czasem 42.15 s. OSP Kraśnica (gm. Golina) a miejsce III z czasem 45.60 OSP Sompolno (gm. Sompolno). Natomiast w sztafecie pożarniczej I miejsce również z rewelacyjnym czasem 57.60 s. zajęła OSP Zarzew (gm.Rzgów), II miejsce z czasem 60.05 s. zajęła nasza drużyna z OSP w Roztoce (gm. Kleczew) a miejsce III z czasem 62.10 s. OSP Sompolno (gm. Sompolno). Klasyfikację ogólną zawodów z czasem łącznym 96.33 s. zwyciężyła nasza drużyna z OSP w Roztoce tym samym po raz szósty broniąc mistrzostwo powiatu konińskiego. II miejsce z czasem łącznym 104,55 s. zajęła OSP Kraśnica, a na miejscu III  z czasem łącznym 107.70 s. uplasowała się drużyna z OSP Sompolno. Drugi reprezentant naszej gminy, czyli drużyna z OSP Kleczew zajęła odległe XI miejsce. Zwycięstwo w tych zawodach bezpośrednio promuje naszych chłopców do zawodów szczebla wojewódzkiego, które odbędą się w przyszłym roku. 

D-ca. drużyny z OSP dh Bogdan Siwiński 
odbiera puchar za najlepszą bojówkę 36,28 s.

Oto puchar starosty powiatu konińskiego dla  
drużyny za zwyc.w tych zawodach (96,33 s.)

 

 

 

 

 

 

Druhowie z OSP w Roztoce  w najlepszej
"bojówce" tych zawodów (36,28 s).

Drużyna z OSP w Roztoce wśród rodzin  
i następców sztuki pożarniczej.

 

 

 

 

 

 

Zwycięzcy VI Powiatowych Zawodów OSP  
w grupie "A"  GOLINA 2009.

Zwycięzcy VI Powiatowych Zawodów OSP   
w gr."A" OSP Roztoka i w gr."C" OSP Kałek.

 

 

 

 

 

 

                          Szkolenie kronikarzy OSP w Przewięzi k/ Augustowa

        W dniach 17 - 23 sierpnia 2009 roku  w ośrodku szkolenia w Przewięzi k/ Augustowa odbyło się tygodniowe ogólnokrajowe szkolenie dla strażackich kronikarzy. Do udziału w tym szkoleniu rekomendowani przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu zostali również kronikarze naszej OSP w Roztoce druh naczelnik  Bogdan Siwiński i druhna Marietta Siwińska. Dzięki temu wyróżnieniu nasi lokalni twórcy historycznych zapisów z życia i działalności OSP w Roztoce mogli dodatkowo zgłębić posiadaną przez siebie, nie małą już przecież wiedzę na temat sposobu pozyskiwania historycznych materiałów i zapisywania ich w kronikach OSP. Mieli ku temu niepowtarzalną okazję, ponieważ wykładowcami tego szkolenia byli wybitni historycy pożarnictwa i znawcy tematu tacy, jak np. dr Andrzej Gmitruk, dr Eugeniusz Walczak czy też mgr Anna Przybylska. Miłymi przerywnikami tego szkolenia była wycieczka na Litwę do Wilna i wycieczka objazdowa po ziemi augustowskiej w okolice doliny Rozpudy, gdzie w ciszy i spokoju można było samemu osądzić, czy zasadnym jest budowanie obwodnicy w tymże rejonie, czy też nie? 

  Międzygminne Zawody OSP w gr. ("OLD-BOY OSP")

"Jabłonka 2009"

         Festyn gminny zorganizowany dn. 17 sierpnia br. w miejscowości Jabłonka, na zakończenie sezonu letniego w gminie Kleczew był znakomitym tłem dla strażackich zawodów w stylu retro. Tak więc, do zawodów stanęło 7 drużyn strażackich OLD-BOY reprezentujących ościenne gminy tj., OSP Krzymów, OSP Kramsk i OSP Golina. Natomiast naszą gminę Kleczew reprezentowały drużyny z OSP w Sławoszewku, Jabłonce, Złotkowie i Roztoce.Rozegrano dwie konkurencje zawodów, czyli sztafetę pożarniczą 6 x 15m. z przeszkodami oraz "bojówkę" z użyciem ręcznej sikawki.W obydwu wspomnianych konkurencjach najlepsi okazali się seniorzy z naszej roztockiej OSP gm. Kleczew. klasyfikację generalną zawodów również zwyciężyli druhowie z Roztoki (gm. Kleczew), II miejsce zajęli seniorzy z OSP Golina (gm. Golina) zaś na miejscu III uplasowali się strażacy ze Złotkowa (również gm. Kleczew).  

Druhowie z OSP w Roztoce w najlepszym
wykonaniu ćwiczenia bojowego 
na Międzygminnych Zawodach OLD-BOY OSP
w Jabłonce (gm. Kleczew) przy użyciu
 "wiekowej"  ręcznej sikawki.

Skład drużyny stoją od lewej: Zenon Kupczyk,   
Bogumił Marciniak,Tadeusz Maciejewski,Zdzisław
Młodożeniec,Jan Dopierała, Dariusz Wcisłek i Zenon Stachowiak. Klęczą Stanisław Lewandowski i naczelnik Bogdan Siwiński.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     Gminne (eliminacyjne) Zawody OSP "Klecze 2009"

         21 czerwca 2009 roku o godz. 15.00 odbyły się Gminne (eliminacyjne) Zawody OSP dla gminy Kleczew w gr. "A". Gospodarzem tej edycji zawodów była OSP w Kleczewie. Na stadion miejski do Kleczewa zjechało sześć jednostek OSP z naszej gminy tj: OSP Kleczew, Sławoszewek, Złotków, Budzisław Kościelny, Jabłonka i Roztoka, aby po raz kolejny walczyć o palmę pierszeństwa w gminie i oczywiście o awans do Zawodów Powiatowych. Niekwestionowanym faworytem tych zmagań była oczywiście drużyna z naszej OSP w Roztoce, ale na zawodach wszystko zdarzyć się może. Nieoczekiwanie po pierwszej konkurencji (bojówka) prowadzenie objęła drużyna z Kleczewa osiągając bardzo dobry czas (39.09 sek.). Nasi chłopcy (startując na starej motopompie) uzyskali całkiem dobry (40.98 sek.), II czas tej konkurencji. O wszystkim miała zadecydować sztafeta. I tak też się stało, tu nasi druhowie pokazali wszystkim raz jeszcze, kto od wielu lat jest najlepszy w gminie Kleczew i powiecie konińskim. Czas sztafety (58,75 sek.) spokojnie pozwolił naszym chłopcom na wygranie całych zawodów. Tak więc I miejsce w zawodach z czasem łącznym (99,73) zajęła nasza drużyna z OSP w Roztoce. Na miejscu drugim z czasem łącznym (101,33 sek.) uplasowali  się druhowie z OSP w Kleczewie. Zaś miejsce III z czasem łącznym (106.01 sek) zdobyła drużyna z OSP Złotków. W roztockiej drużynie wystąpili druhowie: Jarosław Marciniak (d-ca drużyny) oraz bracia Karol i Andrzej Michalakowie, Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Dariusz Łukasik, Szymon Trzeciak, Jarosław Młodożeniec i Marek Lewandowski.

II czas bojówki (40,98 sek.).

Bracia Andrzej i Karol Michalakowie, 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Mrówczyński nadal najlepszy.

Drużyna z OSP w Roztoce niepokonana.

 

 

 

 

 

Członkowie drużyny z rodzinami i bliskimi.

Córka (młodego) też będzie w OSP!

 

   

 

 

    

 

 

 

                                          Śmiertelne fatum nad naszą OSP

        31 maja 2009 roku. Jeszcze na dobre nie otrząsnęliśmy się po stracie jednego zacnego członka naszej OSP, a już przyszło nam na zawsze żegnać się z następnym. Mianowicie, 31 maja br. tuż po godz. 17.00 zmarł liczący sobie 93 lata ś.p. druh Bolesław Głombicki (pierwszy Komendant naszej OSP w Roztoce). Ś.p. druh Bolesław w 1956 r. był jednym z  inicjatorów założenia jednostki OSP w Roztoce. W trakcie ponad pięćdziesięcioletniej służby w tej jednostce piastował wiele czołowych funkcji w jej zarządach. Wydatnie również przyczynił się do dzisiejszej świetności naszej straży poprzez to chociażby, że  zawsze jak ojciec dbał o poszczególnych strażaków oraz zaplecze sprzętowo-lokalowe dla jednostki. Na przykład, w 1960 r. czynnie uczestniczył w budowie garażu i  remiz, najpierw w 1965 roku drewnianej a później w 1999 roku murowanej. W trakcie swej ponad 50-letniej przygody z roztocką strażą wyszkolił sportowo oraz życiowo wielu z nas. Dziś ś.p. druhu Komendancie za wszystko Ci dziękujemy.

Ś.p. Druhu Komendancie!

"To Ty!, w 1956 roku wraz z kilkoma przyjacółmi, którzy Cię również dzisiaj żegnają zainicjowałeś powstanie ruchu strażackiego we wsi Roztoka. To Ty! borykając się przez ponad pięćdziesiąt lat z różnymi przeciwnościami natury społeczno-politycznej wiernie służyłeś tej jednostce OSP. To Ty również pozostawiłeś trwały ślad w roztockiej straży, którym do dziś wiernie podążają twój syn Marek i wnuk Mariusz. Może już dziś nie wszyscy pamiętają Cię z tamtych lat, może również nie wszyscy pamiętają lata Twej życiowej świetności. Natomiast któż z nas może powiedzieć, że nie pamięta Twej zawsze pogodnej i uśmiechniętej twarzy.
Ś.p. druhu Komendancie! Jesteśmy tu wszyscy, aby wraz z najbliższą rodziną towarztszyć Ci w ostatniej drodze ku wieczności. Zatem dzisiaj żegnają Cię druhny i druhowie z Twojej ukochanej jednostki OSP w Roztoce na zawsze zachowując w myślach Twój wizerunek, bo przecierz - nie umiera ten, kto żyje w sercach innych ludzi -". Spoczywaj w spokoju

Warta honorowa w kościele w Ostrowitem.

Przeniesienie zwłok dh Komendanta do kościoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

Żałobna Msza św. w ostrowickim kościele.

Dh Komendant spocznie na cmentarzu w Kleczewie

 

 

 

 

 

 

 

 

     Ostatnie pożegnanie

        5 maja 2009 roku o godz. 6.00 odszedł na wieczny spoczynek w wieku 70 lat nasz druh ś.p. Władysław Ejma (ur.08.03.1939 r.). Druh Władysław był jednym z pierwszych członków naszej OSP w Roztoce. Za życia zasłużył się jako wielki społecznik i  długololetni działacz na rzecz rozwoju roztockiej OSP. Dziś, w ostatniej drodze ku wieczności towarzyszą Mu oprócz najbliższej rodziny wszyscy  członkowie macierzystej jednostki OSP, czyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce. - "Świeć Panie nad Jego duszą" - 

Warta honorowa w kaplicy.

Ś.p. druh Władysław Ejma przeżył z nami 70 lat. 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkanoc, a nasza OSP

       12-13 kwietnia 2009 roku. Liturgia "Wielkanocnnych" obrzędów w naszej kleczewskiej parafii rozpoczęła się w "Wielki Piątek" o godz. 18.00. Wtedy to złożono ciało Pana Jezusa do grobu. I właśnie od tego momentu rozpoczęła się też warta honorowa oddziału "Turków", który to oddział, jak już wspominaliśmy wcześniej składa się wyłącznie z członków roztockiej OSP. Udokumentowana w kleczewskiej parafii tradoracja "Turków" Wielkanocnych  datuje się na drugą połowę XIX w., i jako jedna z bardzo niewielu podobnych w Polsce kultywowana  jest w Kleczewie po dzień dzisiejszy. Od tamtych czasów opracowany jest również regulamin na trzydniową adorację oddziału "Turków", gdzie podczas warty przy grobie Pańskim "żołnierze tureccy" wykonują specjalne postawy. Podczas Mszy św. wykonują jeszcze inne aż do momentu rezurekcji, gdzie na wieść o zmartwychwstaniu Pana Jezusa pada na twarz cały oddział. Od 2006 roku jest to oddział całkowicie zreformowany. Mianowicie, począwszy od jego członków poprzez umundurowanie i skończywszy na uzbrojeniu wszystko jest nowe. Może dlatego, już od dwóch lat interesują się nami i tym co się w Wielkanoc w Kleczewie dzieje nasze środki masowego przekazu, czyli prasa, radio i TV. Za sprawą oddziału, a pośrednio również naszych druhów z  OSP w Roztoce. W tym roku również nie było inaczej. O kleczewskiej tradycji mogliśmy przeczytać na łamach prasy, usłyszeć w radio i zobaczyć ją na własne oczy w ogólnopolskiej TV. 

Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP

         13 luty 2009 roku o godz. 18.00 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce. Kto wierzy w przesądy powiedziałby, że było to zebranie pechowe. Natomiast fakty mówia zupełnie co innego. Mianowicie, jak zwykle na początku zebrania prezes druh Stanisław Lewandowski powitał wszystkie druhny i druhów z naszej OSP w Roztoce oraz przybyłych gości w osobach burmistrza Miasta i Gminy Kleczew druha Marka Wesołowskiego, Przewodniczącego Rady Gm. p. Macieja Trzewiczyńskiego, prezesa Zarzadu OP ZOSP RP w Koninie dh Władysława Kolińskiego oraz prezesa  zarządu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie druha Stanisława Maciejewskiego, który notabene jest również członkiem naszej OSP w Roztoce. Z przedstawionych sprawozdań dowiedzieliśmy się jak, w 2008 roku przebiegało ( oczywiście od strony merytorycznej) życie naszej OSP. Miłym i budującym akcentem było również przyjęcie trzech nowych członków do naszej straży w Roztoce. Natomiast, druhowie Marcin Michalak, Jarosław Młodożeniec, Rafał Mrówczyński i Kamila Michalak za swój staż w roztockiej OSP otrzymali odznaczenia, a wyróżniający się od kilku lat w konkursach swą wiedzą pożarniczą druh Stefan Kaźmierowski uhonorowany został złotą odznaką  "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza".

  • Rok 2008
  • (multimedialne) Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP

             5 stycznia 2008 roku o godz. 17.00 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce. Na pozór powinno być prawie takie same jak kilka poprzednich. A jednak!... to różniło się zasadniczo bo w podsumowaniu ubiegłego roku wydatnie pomogła nam technika. Mianowicie, po raz pierwszy oprócz sprawozdań czytanych przez poszczególne osoby do tego wyznaczone mogliśmy jeszcze to wszystko zobaczyć na ekranie. A było co oglądać bo właśnie w tym roku przypadła 10 rocznica zwycięstw naszych drużyn sportowo-pożarniczych w zawodach Gminnych OSP jak również od 10 lat jesteśmy mistrzem powiatu konińskiego. Właśnie z tej okazji członkom drużyny w składzie: Bogdan Siwiński (d-ca drużyny) oraz zawodnicy Sławomir Siwiński, Andrzej, Karol i Marcin Michalakowie, Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Marek i Stanisław Lewandowscy, Jarosław Marciniak, Dariusz Łukasik, Jarosław Młodożeniec, Marcin Mikuła, Szymon Trzeciak,Tomasz Flejszman i Artur Wojdyński zostały wręczone przez prezesa powiatowego ZOSP RP w Koninie dh Władysława Kolińskiego pamiątkowe statuetki. Ponadto za swe osiągnięcia w drużynie OLD-BOY OSP podobnymi statuetkami uhonorowani zostali seniorzy starsi naszej OSP czyli Tadeusz Maciejewski (d-ca drużyny) oraz Roman Kaźmierowski, Zenon Kupczyk, Zenon Wcisłek, Dariusz Wcisłek, Zenon Stachowiak, Stanisław Lewandowski, Grzegorz Adamczyk, Marek Głombicki, Zdzisław Młodożeniec i Bogumił Marciniak. 

    Multimedialne zebranie w naszej OSP.

    Drużyna seniorów młodszych z Roztoki.

     

     

     

     

     

     

     

     

    naczelnik dziękuje za wysiłek drużynie OLD-BOY.

    Drużyna OLD-BOY OSP (senirzy starsi).

     

     

     

     

     

     

     

     

    Wielkanoc 2008

            Tegoroczne, Wielkanocne obrzędy w kleczewskiej parafii nie różniłyby się od tych w latach poprzednich niczym szczególnym gdyby nie - "Turcy", prasa i telewizja. Albowiem,  od ubiegłego roku w nowej formie kultywowana jest prastara kleczewska tradycja wystawiania straży honorowej  przy grobie Pańskim czyli, "Turki Wielkanocne" . Mianowicie, w tym nowo reaktywowanym oddziale oprócz całkowicie nowych członków są również nowe stroje, uzbrojenie i oczywiście zasady służby też są inne. A tak, w ogóle to należałoby w tym miejscu nadmienić, że podobnych formacji w kraju mamy zaledwie kilka. W związku z powyższym w tym roku naszą lokalną celebrą liturgii Wielkanocnej w kleczewskiej parafii żywo zainteresowały się środki masowego przekazu (prasa i TV) nie tylko z Wielkopolski  ale i całego kraju. Artukuły na temat kleczewskich "Turków" zamieszczały gazety lokalne a migawki z Kleczewa pokazywane były w TVP-POZNAŃ, Panotamie, TELE-EXPRESS-ie  oraz Dzienniku TVP.

     

    D-ca drużyny Bogdan Siwiński udziela   
    wywiady dla TVP - POZNAŃ.

    O kleczewskiej tradycji i druhach z OSP  
    w Roztoce pisano w różnych gazetach.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Gminny "Dzień Strażaka"

            3 maja 2008 roku  w Budzisławiu Kościelnym odbył się gminny "Dzień Strażaka". Na budzisławską uroczystość delegowano z naszej OSP w Roztoce Poczet Sztandarowy OSP oraz dziesięcioosobową delegację, w skład której wchodzili druhowie: prezes Stanisław Lewandowski, naczelnik OSP w Roztoce Bogdan Siwiński oraz Sławomir Siwiński, Marzena Fedorowicz, Elżbieta Lewandowska, Marek Lewandowski, Janusz Mrówczyński, Andrzej i Marcin Michalakowie i Agnieszka Wiśna. A komentując całe wydarzenie trzeba powiedzieć, że tak naprawdę był to uroczysty "kogel - mogel" dlatego, że połączono kilka uroczystości na raz. Mianowicie,  w tym dniu odbyły się zarówno uroczystości kolejnej rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 Maja", gminny "Dzień Strażaka", 105 rocznica powstania OSP w Kleczewie i na dodatek jeszcze oddawano w tym dniu (po kapitalnym remoncie) Wiejski Dom Kultury "STRAŻAK" w Budzisławiu Kościelnym. Jednymi słowy w tej różnorodności wydarzeń nawet redaktorzy lokalnych mediów w swych sprawozdaniach mylili niektóre fakty. 

     "Boże Ciało" -  Kleczew 2008

         Msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja celebrowana była przez obecnego proboszcza kleczewskiej parafii ks. Krzysztofa Opiołę. Jednakże w tym roku były to zupełnie inne obchody tego chrześcijańskiego święta niż zwykle. Albowiem, dodatkowej świetności całemu wydarzeniu dodała obecność w procesji miejscowej Orkiestry Dętej, jak również obecność złożonej z członków naszej OSP w Roztoce grupy rekonstrukcji historycznej, czyli oddziału "Turków". To swoiste misterium, którego głównymi aktorami oprócz w/w byli również kleczewscy parafianie, strażacy z OSP w Jabłonce, Sławoszewku i Kleczewie przemieszczając się od ołtarza do ołtarza na tle kamieniczek starego miasta Kleczewa tworzyli niepowtarzalną harmonię i monolit tej lokalnej społeczności. 

     Gminne Zawody OSP "Kleczew 2008".

               27. lipca 2008 r. godzina 14.00. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w grupie "A" i w grupie OLD-BOY OSP. Gospodarzem tegorocznych zawodów gminnych była OSP w Jabłonce. W grupie "A" (startowało tylko 5 OSP bez Sławoszewka) rozegrano jak zwykle dwie konkurencje, sztafetę pożarniczą 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczenie z wodą czyli popularną "bojówkę". Tak samo rzecz się miała w grupie OLD-BOY OSP, gdzie startowały 4 zespoły z OSP w Sławoszewku, Roztoce, Jabłonce i Budzisławiu Kościelnym. Klasyfikację generalną w grupie "A"  po dwóch konkurencjach wygrała  nasza drużyna z OSP w Roztoce z czasem łącznym 94,4 sek. (osiągając rkordowy czas bojówki 37,7 sek.) oraz w sztafecie 61,7 sek. II miejsce wywalczyła drużyna z OSP w Złotkowie (czas łączny 108,0 sek.). Miejsce III przypadło drużynie z OSP w Kleczewie (czas łączny 111,4 sek.). Na miejscu IV uplasowali się druhowie z OSP w Budzisławiu Kościelnym (czas łączny 117,4 sek.). Zaś na miejscu V wylądowali druhowie z OSP w Jabłonce (czas łączny 124,1 sek.). Klasyfikację generalną w grupie OLD-BOY OSP również wygrali nasi starsi druhowie z OSP w Roztoce z czasem łącznym 103,8 sek. II miejsce wywalczyła drużyna z OSP w Jabłonce (czas łączny 106,3 sek.). Miejsce III przypadło drużynie z OSP w Sławoszewku (czas łączny 109,0 sek.). Na miejscu VI zameldowali się druhowie z OSP w Budzisławiu Kościelnym z czasem łącznym 140,0 sek. Dodatkową atrakcją tych zawodów był zorganizowany również strażacki festyn, gdzie wszyscy mogli wykazać się w takich dyscyplinach jak, picie piwa na czas, bieg w workach, rzut piłką lekarską czy w przeciąganiu liny.

    "Kurs Ratownictwa Przedmedycznego w Gminie Kleczew"

       2 - 10 sierpień 200 roku - w ramach unijnego projektu pt. "Europejski Fundusz Społeczny" odbył się w Kleczewie kurs "Ratowników Przedmedycznych". Z naszej OSP w Roztoce uczestniczyło w tym kursie dziesięciu druhów tj. Bogdan, Maria, Marietta i Sławomir Siwińscy, Marzena Fedorowicz, Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Szymon Trzeciak, Marcin Michalak i Jarosław Marciniak. Kurs zakończony egzaminem znacznie poprawił stan wyszkolenia członków naszej OSP.

    Powiatowe Zawody OLD-BOY OSP "Krzymów 2008".

           14 września 2008 roku o godz. 14.00 odbyły się w Krzymowie kolejne Powiatowe Zawody OSP w grupie "OLD-BOY OSP". Do Krzymowa zjechało 11 zespołów strażackich seniorów reprezentując poszczególne gminy naszego powiatu konińskiego. Gminę Kleczew reprezentowały dwie drużyny tj. OSP Jabłonka i OSP Roztoka (zwycięzca poprzednich zawodów powiatowych i tegorocznych zawodów gminnych). Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach, czyli sztafeta pożarnicza 6 x 15 m. z przeszkodami oraz "bojówka" z wodą przy użyciu sikawki ręcznej. Klasyfikację generalną tych nietypowych zawodów, gdzie łączny wiek drużyny przekraczał w niektórych przypadkach 500 lat wygrali zdecydowanie gospodarze zawodów. II miejsce zajęli druhowie z OSP w Patrzykowie, zaś III zajęła nasza drużyna z Roztoki właśnie wiekiem (łącznie 476 lat) wyprzedziła swych kolegów z OSP w Jabłonce, którzy zajęli wysokie IV miejsce.

    • Rok 2007 

    Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP

              12 stycznia 2007 roku o godz. 17.00 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztoce. Prezes Stanisław Lewandowski na wstępie powitał wszystkich zaproszonych gości oraz strażaków naszej OSP przybyłych na dzisiejsze zebranie. Następnie przedstawił sprawozdanie z działalności za miniony rok sprawozdawczy. Wdalszej części podsumowano pracę naszych strażaków działających na niwie kronikarskiej, sportowo-pożarniczej i kulturalno-oświatowej. Wyróżniającym się druhom prezes Lewandowski złożył serdeczne podziękowanie za Ich dotychczasową pracę na rzecz naszej OSP. Natomiast srebrnym medalem "Za Zasługi Dla Pożarnictwa" uhonorowany został druh Eugeniusz Kaczmarek, zaś nasza młodzież  Marietta Siwińska i Stefan Kaźmierowski otrzymali odznaki "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza". 

    Od lewej radny Gminy i Miasta Kleczew   
    Jacek Pernal,prezes OSP Roztoka Stanisław
    Lewandowski oraz dh Zenon Kaźmierowski.

    Naczelnik naszej OSP druh Bogdan   
    Siwiński referuje plan działania i finansowy
    na bieżący 2007 rok.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Od lewej prezes Wł.Koliński, dh Stefan 
     Kaźmierowski,dh Stanisław Lewandowski    
    oraz druhny Marietta i Maria Siwińskie. 

    Srebrny medal "Za Zasługi Dla Pożarnictwa"   
    druhowi Eugeniuszowi Kaczmarkowi wręcza
    prezes powiatowy OSP Władysław Koliński.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ach - co to był za ślub...

               3 lutego 2007 roku o godz. 17.00 odbył się ślub p. Joanny Glanc i członka naszej OSP w Roztoce druha Jarosława Młodożeńca. Na uroczystość zaślubin, która odbyła się w kościele parafialnym w Kleczewie  oprócz Kompanii Reprezentacyjnej naszej OSP dodatkowo zaproszona   została  również delegacja, którą tworzyli: prezes OSP w Roztoce dh Stanisław Lewandowski, naczelnik dh Bogdan Siwiński oraz członkowie zarządu Sławomir Siwiński i Grzegorz Adamczyk. Domem weselnym była remiza strażacka naszych "kolegów po fachu" z OSP w Jabłonce. 

     

    Moment zaślubin druha Jarka Młodożeńca.

    Kompania Reprezentacyjna OSP w Kościele.

     

     

     

     

     

     

     

     

    Młoda Para wśród kolegów z delegacji OSP.

    Młoda Pani zajęta więc trzeba po teściową!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kleczewska tradycja uratowana.

               "Wielkanoc" 2007 roku w kościele parafialnym w Kleczewie znów mamy "Turków", ale może przypomnijmy początki tej tradycji. Mianowicie, w Kleczewie od czasów przedwojennych panował zwyczaj wystawiania w Wielkanoc "Wart Honorowych" przy Grobie Pańskim. Dotychczas w Kleczewie owe warty pełnili  parafianie, w przebraniu tworząc swoisty oddział umundurowanych "Turków".Ta piękna kleczewska tradycja przekazywana z ojca na syna przetrwała do 2003 roku, kiedy to malejące wśród młodych Kleczewian zainteresowanie kultywowaniem tradycji doprowadziło do całkowitego rozpadu oddziału.W następnych latach powstała wielka pustka i pewien tradycjonalistyczny niedosyt. Tak więc, w 2006 roku  w naszej OSP postanowiono wespół z Zarządem Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP RP w Kleczewie zmienić tą sytuację i na powrót w Kleczewie reaktywować oddział "Turków". Dowódcą (Baszą) oddziału został naczelnik naszej OSP w Roztoce druh Bogdan Siwiński. Natomiast "żołnierzami"  oddziału zostali druhowie Sławomir Siwiński, Marcin Mikuła, Marek Stepanow,Stanisław Maciejewski,Janusz i Krzysztof Mrówczyńscy, Szymon Trzeciak, Artur Wojdyński, Marek Lewandowski, Jarosław Marciniak oraz bracia Karol, Andrzej i Marcin Michalakowie również członkowie naszej straży w Roztoce. Inauguracyjny występ nowo powstałego oddziału "Turków" nastąpił w Wielkanoc 2007 r.

    Druhowie Janusz Mrówczyński i Marek  
    Lewandowski pełnią Warte Honorową "Turki".

    Sławek Siwiński, Artur Wojdyński i Marcin    
    Michalak czekaja na swoja kolej wartowania.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    "Turki" padają na wieść o zmartwychwstaniu  
    Jezusa (Wielkanocna inscenizacja).

    Inauguracyjny przemarsz ulicami Kleczewa  
    nowo powstałego oddziału "Turków".

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Gminne Zawody OSP "Kleczew 2007".

               3. czerwca 2007 r. godzina 14.00. Na tą datę wyznaczono w Kleczewie (eliminacyjne) Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w grupie "A". Gospodarzem tegorocznych zawodów, które odbyły się na stadionie miejskim w Kleczewie byli druhowie z OSP w Złotkowie. Rozegrano jak zwykle dwie konkurencje, sztafete pożarniczą 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczenie z wodą czyli popularną "bojówkę". Na starcie do "boju" o miano najlepszej drużyny sportowo-pożarniczej w gminie Kleczew stanęło 6 ekip reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne w Sławoszewku, Kleczewie, Złotkowie, Budzisławiu Kościelnym, Jabłonce i Roztoce. Klasyfikację generalną po dwóch konkurencjach wygrała, jak z reszta przypuszczano wcześniej nasza drużyna z OSP w Roztoce z czasem łącznym 103,8 sek. (osiągając rewelacyjny czas bojówki 41,1 sek. oraz 62,7 sek. w sztafecie). II miejsce wywalczyła drużyna z OSP w Budzisławiu Kościelnym (czas łączny 110,1 sek.). Miejsce III przypadło drużynie z OSP w Kleczewie (czas łączny 113,7 sek.). Na miejscu IV uplasowali się druhowie z OSP w Złotkowie (czas łączny 115,1 sek.). Zaś na miejscu V wylądowali druhowie z OSP w Jabłonce (czas łączny 127,79 sek.). Klasyfikację generalna na miejscu VI zamknęli druhowie z OSP w Sławoszewku (czas łączny 130,7 sek.).

    Druh Dariusz Łukasik (OSP Roztoka) jednym  
    z lepszych biegaczy na tych zawodach.

    Druhowie z Roztoki wykonali jak zwykle  
    najlepszą "bojówkę" (41,1 sek.).

     

     

     

     

     

     

     

     

    D-ca drużyny druh Bogdan Siwiński cieszy  
    się z super wystepu swych podopiecznych.

    Drużyna z OSP w Roztoce wśród swych  
    rodzin, bliskich i znajomych.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    V Powiatowe Zawody OSP "Mąkolno 2007".

               15 września 2007 r. godzina 14.00. Miejscowość Mąkolno gm. Sompolno była gospodarzem tegorocznych V Powiatowych Zawodów OSP. Do Mąkolna zjechało się 15 drużyn męskich (gr."A") i 3 rzeńskie  (gr."C") aby pomiędzy sobą rozstrzygnąć,która zasługuje na miano mistrza powiatu konińskiego na lata 2007/2009. Gościnnie również w tych zawodach wystąpiła drużyna mieszana z OSP w EXLEBEN (NIEMCY) przebywająca aktualnie z rewizytą w gminie Kleczew.Zawody te nie były zawodami eliminacyjnymi do zawodów wojewódzkich, a mimo to walka drużyn była na wysokim poziomie.W grupie "C" najlepszymi okazały się dziewczęta z OSP Kałek, II miejsce zajęła żeńska drużyna z OSP Golina, zaś na miejscu III uplasowały sie dziewczęta z OSP w Kazimierzu Biskupim. Rywalizację męską (gr."A") wygrała po raz piąty drużyna z naszej OSP w Roztoce osiągając dwa najlepsze czasy (50,60 sek.sztafeta) i (39,80 sek bojówka) co łącznie stworzyło rewelacyjny czas 90,40 sek. Na drugim miejscu z minimalną stratą uplasował się nasz odwieczny "rywal", czyli drużyna z OSP w Kucharach Kościelnych, na miejscu III zameldowali się druhowie z OSP Barłogi. Zaś "pokazówkę" sprzętu i wykonania ćwiczenia systemem "rosyjskim" zademonstrowała drużyna mieszana strażaków z EXLEBEN. Druhowie z Niemiec z motopompą "MAGIRUS" o poj. 1700 cm/95KM wykonali "bojówkę" w 34,70 sek. 

    Drużyna z OSP w Roztoce przygotowuje się  
    do wykonania ćwiczenia bojowego.

    Drużyna z OSP w EXLEBEN (NIEMCY)   
    przygotowuje  się do "bojówki".

      

     

     

     

     

     

     

     

     

    D-ca drużyny Bogdan Siwiński odbiera puchar  
    i medal z rąk Komendanta PSP w Koninie.

    Drużyna z OSP w Roztoce wśród swych  
    młodych następców.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    My tam też byliśmy,

     Licheń Stary - Beatyfikacja Marianina o. Stanisława Papczyńskiego

              16 września 2007 roku - w licheńskiej bazylice odbyła się  beatyfikacja założyciela zgromadzenia księży Marianów o. Stanisława Papczyńskiego. Podczas najważniejszego w tym dniu nabożeństwa modliło się ponad 100 000 wiernych, wśród których oprócz katolików bodajże z całego świata byli równiż przedstawiciele naszego rządu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Uroczystościom beatyfikacyjnym, w imieniu papieża Benedykta XVI przewodniczył Sekretarz Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone. W tym dniu, nad bezpieczeństwem tych 100 000 ludzi czuwało ponad 300 policjantów, 62 członków Biura Ochrony Rządu (BOR) oraz kilkanaście zastępów rotowników medycznych i strażaków. Wśród tych ostatnich byli również przedstawiciele naszej OSP w Roztoce w osobach: naczelnik Bogdan Siwiński (odpowiedzialny za sektor VIP-I i VIP-2) oraz strażacy Sławomir Siwiński, Maria Siwińska, Marietta Siwińska, Marzena Fedorowicz i Jarosław Marciniak. 

    Druh  Dogdan  Siwiński  czuwa  nad   
    bezpieczeństwem w sektorach VIP-ów.

    Dh Jarosław  Marciniak i  Marietta Siwińska  
    podczas służby w sektorach dla VIP-ów.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Podziękowania za służbę.

    W Licheniu byli Biskupi z całego świata.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

      

     

    •  Rok 2006

    Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP

              3 lutego 2006 roku o godz. 17.00 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym (w głosowaniu jawnym) wybrano na kolejną pięcioletnią kadencję dziewięcio osobowy Zarząd OSP i trzy osobową Komisję Rewizyjną. W skład Zarządu weszli druhowie: prezes Stanisław Lewandowski, I wiceprezes-naczelnik Bogdan Siwiński, II wiceprezes Stanisław Maciejewski (na tej funkcji od 2007 r. druha Stanisława  zastąpiła Marzena Fedorowicz), dalej na sekretarza wybrany został Eugeniusz Kaczmarek, skarbnikiem został Grzegorz Adamczyk, zastępcą naczelnika Marcin Michalak, członkami Zarządu zostali Sławomir Siwiński i Zbigniew Dobrzycki zaś gospodarzem OSP został Artur Wojdyński. Skład Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco: na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej  Walne Zebranie wybrało Zenona Kaźmierowskiego a na członków K.R. wybrani zostali  bracia Karol i Andrzej Michalakowie. Ponadto wybrano również 5 delegatów na Zjazd Gminny ZOSP RP w Kleczewie i 2 przedstawicieli do pracy w Zarządzie Miejsko-Gm. ZOSP RP w Kleczewie. Delegatami zostali: dh Stanisław Lewandowski, dh Stanisław Maciejewski dh Bogdan Siwiński, dh Zenon Kaźmierowski i dh Grzegorz Adamczyk, zaś na przedstawicieli do pracy w zarządzie gminnym OSP wybrano druhów Bogdana Siwińskiego i Stanisława Maciejewskiego. 

    Ostatni rząd: Artur Wojdyński i Stanisław Ma-
    ciejewski.Niżej od lewej Stanisław Lewandowski,
    Grzegorz Adamczyk,Sławomir Siwiński,Eugeniusz
    Kaczmarek, Marcin Michalak, Zbigniew Dobrzycki 
    oraz naczelnik Bogdan Siwiński.

    Skład Komisji Rewizyjnej OSP w Roztoce
    od lewej: członek Komisji Rewizyjnej 
    Andrzej Michalak,przewodniczący Komisji
    Rewizyjnej Zenon Kaźmierowski oraz drugi
     członek K.R.Karol Michalak.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ostatnie pożegnanie

                 18.03.2006 r. - Ta data na długo zapadnie w pamięci roztockich strażaków. Albowiem,to dziś o godz.11.00 zmarł nasz prezes druh Dyonizy Dawidziak. Za życia był to człowiek tak wielkiego społecznego serca, jak długa była lista Jego zasług dla ukochanej roztockiej OSP. Przypomnieć należy, że to nieżyjący już dziś druh Dyonizy był inicjatorem założenia w Roztoce w 1956 r. Ochotniczej Straży Pożarnej, której szczęśliwie prezesował przez 40 lat. To On również ofiarował własną ziemię oraz pracę społeczną pod budowę remizy w Roztoce. I to On, był pierwszym kronikarzem spisującym dzieje roztockiej OSP. Dziś to My! - strażaccy wychowankowie żegnając na zawsze naszego mistrza dziękujemy za nauki,które będziemy pamiętać bardzo długo. "Świeć Panie nad Jego duszą".

     

    Śp. prezesa  Dawidziaka żegnają 
    druhowie z roztockiej OSP.

    Ostatnie honory na cmentarzu   
    parafialnym w Kleczewie.

         

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    IX Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kleczewie.

                 27.04.2006 r. - OSP w Roztoce była gospodarzem IX Zjazdu Oddziału M-Gm. ZOSP RP w Kleczewie. Prezes Oddziału M-Gm. druh Stanisław Maciejewski (członek OSP Roztoka) na wstępie powitał wszystkich delegatów i przedstawicieli OSP przybyłych na dzisiejszy Zjazd. Następnie przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP za poprzednią pięcioletnią kadencję. Swoje sprawozdanie przedstawiła równiez Gminna Komiska Rewizyjna OSP. W dalszej części obrad, porządek przewidywał wybory do władz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kleczewie oraz do Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Kleczewie. Zjazd Gminny w głosowaniu jawnym wybrał 17 osobowy skład Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kleczewie i 5 osobową Gminną Komisję Rewizyjną. Zarząd ukonstytuował sie następująco:

    Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kleczewie.

    1. Prezes - Stanisław Maciejewski (OSP Roztoka)
    2. Wiceprezes -  Henrryk Bartczak (OSP Sławoszewek)
    3. Wiceprezes - Marian Kapela (OSP Złotków)
    4. Wiceprezes - Krzysztof Burda (OSP Budzisław Kościelny)
    5. komendant Gminny OSP -  Władysław Koliński (OSP Kleczew)
    6. Sekretarz - Jolanta Klauze (pracownik Urzędu Miasta i Gminy Kleczew)
    7. Skarbnik - Małgorzata Woźniak  (pracownik Urzędu Miasta i Gminy Kleczew)
    8. Kronikarz - Bogdan Siwiński  (OSP Roztoka)
    9. Członek Prezydium - Piotr Szczekocki (OSP Jabłonka)
    Członkowie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kleczewie.
    1. Stanisław Powidzki (OSP Kleczew)
    2. Tomasz Rogowski (OSP Kleczew)
    3. Jerzy Przebieracz (OSP Jabłonka)
    4. Sławomir Maciejewski (OSP Jabłonka)
    5. Dionizy Kwiatkowski (OSP Budzisław Kościelny)
    6. Eugeniusz Janicki (OSP Budzisław Kościelny)
    7. Józef Niedźwiedziński (OSP Złotków)
    8. Marek Łuczak (OSP Sławoszewek)

    Skład Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Kleczewie.

    1. Przewodnicząca G.K.R. Małgorzata Łuczak (OSP Sławoszewek)
    2. Wice - przewodniczący G.K.R. Zenon Kaźmierowski (OSP Roztoka)
    3. Sekretarz G.K.R. Marcin Zalewski (OSP Kleczew)
    4. Członek G.K.R. Bronisław Wojciechowski (OSP Jabłonka)
    5. Członek G.K.R. Jerzy Tylman (OSP Budzisław Kościelny)

    IX Zjazd Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP RP Kleczew w Roztoce.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Wszyscy uczestnicy IX Zjazdu Oddziału Miejsko-Gm. ZOSP RP.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Skład Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kleczewie od lewej: Tomasz
     Rogowski,Eugeniusz Janicki,Małgorzata Woźniak,Bogdan Siwiński,
    Henryk Bartczak, Sławomir Maciejewski, Dionizy Kwiatkowski,
    Stanisaw Maciejewski,Władysław Koliński,Jolanta Klauze,Marian
    Kapela, Krzysztof Burda,Stanisław Powidzki,Piotr Szczekocki,
    Jerzy Przebieracz,Marek Łuczak i Józef Niedźwiedziński.


     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Skład Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Kleczewie
    od lewej: sekretarz Gminnej Komisji Rewizyjnej Marcin Zalewski,
    członek Gminnej Komisji Rewizyjnej Bronisław Wojciechowski,
    przewodnicząca Gminnej Komisji Rewizyjnej Małgorzata Łuczak,
    członek Gminnej Komisji Rewizyjnej Jerzy Tylman,
    wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Zenon Kaźmierowski.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Jubileusz 50-Lecia powstania OSP w Roztoce.

            6 maja 2006 r. - W Roztoce przy okazji Jubileuszu 50-lecia powstania roztockiej OSP odbyły się również obchody gminne "Dnia Strażaka". Na uroczystość oprócz przedstawicieli władz samorządowych i  wszystkich OSP z gminy Kleczew zaproszeni zostali także inni goście. Swą obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele władz wojewódzkich OSP (prezes Eugeniusz Grzeszczak), powiatowych OSP (prezes Władysław Koliński) oraz Komendy miejski PSP w Koninie (Komendant miejski PSP mł. bryg. Andrzej Herudziński). Dowódcą roztockiej uroczystości był naczelnik tej OSP druh Bogdan Siwiński. Jednostka OSP w Roztoce oprócz Jubileuszu świętowała w tym dniu również nadanie sztandaru, pozyskanie nowego pojazdu GLM-LUBLIN oraz otrzymanie medala "Zasłużony Dla Gminy i Miasta Kleczew". Mszę św. w intencji roztockiej OSP sprawował proboszcz kleczewskiej parafii ks. kanonik Eugeniusz Przysło. On również dokonał  liturgii poświęcenia sztandaru i nowego pojazdu dla naszej jednostki OSP w Roztoce. 

    Uroczystości Jubileuszowe (50-Lecie)
    powstania jednostki  straży w Roztoce .

    Poświęcenia sztandaru dokonał 
    ks.kan. Eugeniusz Przysło.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ks. kanonik Eugeniusz Przysło święci również
    pojazd (GLM-LUBLIN) , który także w dniu
    dzisiejszym stał się naszą własnością. Pojazd 
    przekazała nam OSP Budzisław Kościelny.

    Prezes Zarządu Oddziału Woj.ZOSP RP w
    Poznaniu dh Eugeniusz Grzeszczak wręcza
    sztandar prezesowi roztockiej OSP
    druhowi Stanisławowi Lewandowskiemu.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Medale (Za Zasługi Dla Gminy i Miasta
     Kleczew) otrzymali: OSP Roztoka (odebrał
    prezes  OSP Stanisław Lewandowski) oraz 
    prezes gminnej OSP Stanisław Maciejewski.

    Medale oraz inne odznaczenia otrzymali:
     Marek Głombicki,Hieronim Sadziński,Tadeusz
    Maciejewski,Dariusz Wcisłek,Zenon Stacho- 
    wiak oraz Stanisław Maciejewski.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Odznaczenia i inne wyróżnienia otrzymali
     równiez najmłodsi druhowie w naszej OSP
    Stefan Kaźmierowski, Marietta Siwińska oraz 
    Kamila Michalak.

    W uroczystościach obchodów 50-Lecia
     powstania naszej OSP w Roztoce gościnnie
    udział wzięli również kabaretowi strażacy 
    z Kopydłowa.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Powiatowe Zawody Old-Boy OSP "Kramsk 2006".

            10 czerwca 2006 r. Na stadionie w Kramsku odbyły się kolejne Powiatowe Zawody Old-Boy OSP. Nasza drużyna seniorów starszych w składzie: Tadeusz Maciejewski (d-ca. drużyny),Zenon Kupczyk, Zenon Stachowiak, Stanisław Lewandowski, Zdzisław Młodożeniec, Grzegorz Adamczyk, Bogumił Marciniak i Marek Głombicki jako zwycięzcy Zawodów Gminnych reprezentowali gminę Kleczew na tych zawodach. Występ naszych "dziadków" należy uznać za bardzo udany. Albowiem, na 11 zespołów startujących w tych zawodach nasza drużyna zajęła wysokie III miejsce.

    III drużyna w Powiecie konińskim!
    Od lewej:Tadeusz Maciejewski, Stachowiak
    Zenon,Kupczyk Zenon, Lewandowski
     Stanisław,Młodożeniec Zdzisłw,Adamczyk 
    Grzegorz,Bogumił Marciniak,Marek Głombicki

    Od lewej Młodożeniec Zdzisław,Głombicki 
    Marek,Bogumił Marciniak,Maciejewski Tade- 
    usz,Stanisław Lewandowski,Pospieszyński
    Andrzej (PSP Konin),Zenon Kupczyk,
     Zenon Stachowiak i Grzegorz Adamczyk.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Gminne Zawody OSP "Kleczew 2006".

            25 czerwca 2006 r. Na stadionie miejskim w Kleczewie odbyły się Gminne Zawody OSP. W zawodach uczestniczyło łącznie 13 drużyn w tym: 6 drużyn MDP (3 dziewcząt i 3 chłopców) oraz 7 drużyn sportowo-pożarniczych w grupie "A" ( nasza OSP w Roztoce wystawiła dwie drużyny). Zawody rozegrane zostały jak zwykle w dwóch konkurencjach, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i "bojówka". Klasyfikację generalną zawodów wygrała pierwsza drużyna "A" z Roztoki  z czasem łącznym 104,0 sek. ( sztafeta 61,7 sek. i bojówka 42,3 sek.). Drugie miejsce zajęła drga nasza drużyna "B" z czasem łącznym 108,8 sek. Miejsce III przypadło drużynie OSP Złotków (czas łączny 114,0 sek.). Dalej miejsce IV zajęła (z czasem łącznym 115,1 sek.) OSP z Budzisławia Kościelnego, miejsce V (z czasem łącznym 134,0 sek.) przypadło strażakom z Kleczewa, miejsce VI (z czasem łącznym 136,9 sek.) wywalczyła OSP ze Sławoszewka zaś klasyfikację na miejscu VII (z czasem łącznym 146,8 sek.) zamknęła drużyna z OSP w Jabłonce.

     

    Mechanik Marcin Mikuła (drużyna "B") 
    Przygotowuje sprzęt do zawodów. 

    Obydwie zwycięskie drużyny ( "A" i "B")
    wśród młodzieży i przyjaciół. 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Obóz Szkoleniowo-wypoczynkowy MDP "Pobierowo 2006".

            17  - 31 lipiec 2006 r. to termin obozu szkoleniowo-wypoczynkowego, w którym czynny udział bierze nasza OSP w Roztoce. Mianowicie,wysyłamy do Pobierowa swój sprzęt (GLM-LUBLIN z przyczepą sprzętową) oraz naczelnika druha Bogdana Siwińskiego w charakterze kierowcy - instruktora OSP. Od kilku już lat obóz organizowany jest przez Oddział Powiatowy ZOSP RP w Koninie wespół z Hufcem ZHP w Koninie.

    Młodzież poznaje tajniki działania OSP 
    w zaaranżowanej sytuacji powodziowej. 

    Aby w przyszłości być dobrym strazakiem
    trzeba poznać podstawowy sprzęt. 

     

     

     

     

     

     

     

     

    Naczelnik  dh Bogdan Siwiński szkoli
     młodych  adeptów pożarnictwa. 

    Na koniec obozu były nagrody dla 
    najlepszych uczniów i nie tylko! 

     

     

     

     

     

     

     

     

    III Wojewódzkie Zawody OSP "Kleczew 2006".

          9 września 2006 r. Miasto Kleczew było gospodarzem III Wojewódzkich Zawodów OSP. Do zawodów o wojewódzki prymat w sportach pożarniczych stanęły 23 drużyny Zeńskie (grupa "C") i 32 drużyny męskie (grupa "A") reprezentujące poszczególne powiaty województwa wielkopolskiego. Powiat koniński (ziemski) reprezentowała drużyna z naszej OSP w Roztoce. Klasyfikację generalną tych zawodów w grupie "C" wygrały dziewczęta z OSP Lądek. Natomiast mistrzami województwa wielkopolskiego w grupie "A" (męska drużyna) zostali także druhowie z Lądka (pow. Słupca) osiągając rewelacyjny czas łączny 94,17 sek. Nasza drużyna z OSP w Roztoce zanotowała bardzo dobry występ w tych zawodach. Pewnego III miejsca pozbawiła nas tylko awaria motopompy. W efekcie, pomimo pechowej "bojówki"  i tak  zajęliśmy wysokie VII miejsce w tych zawodach. Tegoroczną edycję III Zawodów Wojewódzkich OSP uświetnił gościnny występ drużyny mieszanej z OSP Exleben (Niemcy). 

    D-ca drużyny dh Bogdan Siwiński prowadzi
     drużynę na III Zawody Wojewódzkie OSP. 

    Oczekiwanie drużyny na pierwszy start
     (Stadion Miejski w OSiR-u Kleczew). 

     

     

     

     

     

     

     

     

    Start najlepszej drużyny w pow. konińskim
     (druhowie z OSP w Roztoce w "bojówce). 

    I m.Lądek (pow.Słupca),II m. Kowalew (pow.
    Pleszew) i III m.Ludwinów (pow.Jarocin).
      

     

     

     

     

     

     

     

    Naczelnik  dh Bogdan Siwiński odbiera
    nagrodę za VII m. w zawodach. 

    Gościnny występ drużyny mieszanej 
    z OSP Exleben (Niemcy). 

      

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    • Rok 2005

    Gminne Zawody OSP

            19 maja 2005 r. Na stadionie miejskim w Kleczewie odbyły się kolejne Gminne Zawody OSP. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn sportowo-pożarniczych w grupie "A", po jednej  z  OSP  w  Kleczewie, Złotkowie, Sławoszewku, Budzisławiu Kościelnym, Jabłonce i dwie drużyny z  OSP w Roztokce. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i "bojówka". Klasyfikację generalną zawodów wygrała (jako absolutny faworyt z resztą) pierwsza drużyna "A" z Roztoki  z czasem łącznym 100,5 sek. ( sztafeta 60,1 sek. i bojówka 40,4 sek.). Drugie miejsce zajęła drużyna ze Złotkowa z czasem łącznym 110,6 sek. Na III miejscu z minimalną stratą (czas łączny 110,9 sek.) uplasowała się druga drużyna "B" z Roztoki. Dalej miejsce IV zajęła (z czasem łącznym 125,5 sek.) OSP z Budzisławia Kościelnego, miejsce V (z czasem łącznym 127,8 sek.) przypadło strażakom ze Sławoszewka, miejsce VI (z czasem łącznym 131,2 sek.) wywalczyła OSP w Jabłonce zaś klasyfikację na miejscu VII (z czasem łącznym 138,2 sek.) zamknęła drużyna z OSP w Kleczewie.

    Faworyci pierwsza drużyna (OSP Roztoka "A")
    na Gminnych Zawodach OSP w Kleczewie. 

    Druga drużyna (OSP Roztoka "B")
    na Gminnych Zawodach OSP w Kleczewie. 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Druhowie z drużyny "B" Rafał Mrówczyński i  
    Tomasz Flejszman pewni dobrego wyniku. 

    Obydwie drużyny (OSP Roztoka "A" i "B")
    zwycięzcy Gminnych Zawodów OSP. 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    IV Powiatowe Zawody OSP w Golinie

            Dnia 4 września o godz. 9.00 w Golinie odbyły się IV Powiatowe Zawody OSP. Gminę Kleczew reprezentowały dwie drużyny. OSP Roztoka jako obrońca tytułu z przed dwóch lat i OSP Złotków jako druga drużyna z gminy Kleczew, która w zawodach gminnych zajęła II miejsce (przypomnijmy, że zawody gminne również wygrała druzyna z Roztoki). Na stadionie w Golinie stanęło 27 drużyn reprezentujących 14 poszczególnych gmin powiatu konińskiego. Klasyfikacja ogólna tych zawodów przedstawiała się następująco: I miejsce  z czasem łącznym 100,97 sek. zajęła drużyna z OSP w Roztoce pomimo tego, że zarówno w sztafecie ( 60,82 sek.) jak i w bojówce (40,15 sek.) druhowie z Roztoki zajmowali II miejsca. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna z OSP w Kraśnicy (gm. Golina)uzyskując czas łączny 104,78 sek. ( najlepsza sztafeta 60,73 sek. i bojówka 44,5 sek.). III miejsce z czasem łącznym 105,7 sek. ( sztafeta 65,54 sek. i najlepsza bojówka 39,53 sek.) przypadło dobrze dziś spisującym się druhom  z  OSP w Kucharch Kościelnych gm. Rychwał .

    Drużyna z OSP w Roztoce na IV Powiato- 
    wych Zawodach OSP  (Golina 2005). 

    Po raz kolejny roztoccy strażacy
    mistrzami powiatu. 

     

     

     

     

     

     

     

     

    Drużyna z Roztoki w tak ważnych zawodach  
    zawsze potrafi się sprężyć.

    Wywiad z druhem Bogdanem Siwińskim 
    (dowódcą drużyny mistrzów powiatu).

     

     

     

     

     

     

     

     
    «« wstecz
    drukuj wyślij ten link
    Najnowsze wydarzenia
     
      
     
    Strona główna|Galeria|Kontakt

      © 2007 Straż Pożarna Gminy Kleczew All rights reserved.  |   on line: 1 odwiedzin: